Ejani te pastrojme Tiranen, diten e premte ne oren 9.00 tek Vizion+ ne Rr. Don Bosko

Te dashur vullnetare. Po ju bejme me dije listen e vendeve nga do te nisi aksioni vullnetar ne Tirane. Keto jane 15 pikat ku ju mund te paraqiteni per tu bere pjese e aksionit ne daten 22 Nentor 2013 ora 9.00. 
  
Ne keto pika ju do te merrni te gjithe informacionin e nevojshem ne lidhje me zonat qe do te pastrohen si dhe nje pale dorashka plus nje pako thes (nese nuk keni mundesi ti siguroni vete ato sic ju kemi kerkuar). 
Ne oret/ditet ne vijim do merrni dhe me shume detaje ne lidhje me aksionin. 

Nxenesit e Shkollave qe do ti bashkohen ketij aktivitti do te udhehiqen nga grupet e tyre ekologjike dhe nisja e tyre do te behet nga oborret e shkollave. Informohuni nese shkolla juaj do te jete pjese e aksionit prane grupeve Ekologjike te shkolles ku jeni.

1) Minibashkia 1- Ali Demi, Tregu Industrial, Materniteti i Ri, Shkoze
-Aksioni fillon tek Fusha e Ali Demit

2) Minibashkia 2-Rruga e Elbasanit, Qyteti Studenti 
- Aksioni fillon tek Fakulteti Filiologjik

3) Minibashkia 2-Komuna Farke Parku i Liqenit, Unazë e Re 
-Aksioni fillon tek Diga e Liqenit Artificial

4) Minibashkia 3- Xhamlliku, Porcelan, Varri i Bamit, Oxhaku, Kodra e Priftit 
-Aksioni fillon tek Sheshi Shtraus

5) Minibashkia 4- Hallias, QSUT, Kionstudio, 
-Aksioni fillon tek Shkolla Bajram Curri

6) Minibashkia 5-Tirana e Re, Komuna e Parisit, Stadiumi Dinamo 
- Aksioni fillon tek Stadiumi Dinamo

7) Minibashkia 5- Selitë, Unaza e Re, Kodra e Diellit 
-Aksioni fillon tek Qendra Kristal

 Minibashkia 6- Kombinat Sheshi Garibaldi
-Aksioni fillon perballe Minibashkise

9) Minibashkia 7- 21 Dhjetori, Fusha e Aviacionit, Fusha e Zeze, Ish Parku i Autobuzave 
-Aksioni fillon Inxhinieria e Ndertimit

10) Minibashkia 7- Shkolla Teknologjike, Birra Tirana, Fabrika e Miellit, KMY 
-Aksioni fillon prane Pallatit me Shigjeta tek Shkolla Teknologjike

11) Minibashkia 8- Rruga e Dibres, Rruga 5 Maji, Tregu Lahi, Pazari i Ri, 
- Aksioni fillon tek sheshi përballë Medreses së Tiranës-Tek kinezët

12) Minibashkia 9-Siri Kodra, Brraka, Stacioni i Trenit, Rruga e Barrikadave 
- Aksioni fillon prane sheshit te Stacionit të Trenit

13) Minibashkia 10- Qendra e Qytetit, Myslym Shyri
-Aksioni fillon tek Parku Rinia
14) Minibashkia 11- Don Bosko, Laprakë, 
-Aksioni fillon prane Vizion Plus - Don Bosko
15) Komuna Dajt- Fresku, Teleferiku, Dajt
- Aksioni fillon prane Restorant Fresku

Ju lutem na kontaktoni nese keni ndonje pyetje. 
Green Line Albania